Menu Close

Dovolená 27. – 30.7.2016

Dovolená. Malá, ale byla. Na konci července, jsme se s Mufou vypravili směr sever Čech. Né tak úplně, ale zhruba tam. Přesné místo je Hřensko. A po Hřensku byla opět Praha… To nevadí. Praha, ač člověk tam strávil tolikrát ze svého času, je stále krásná.

Po cestě do Hřenska jsme si museli udělat zastávku v místě, kde se natáčela Pyšná princezna. Jsou to krásné skalní útvary zvané Panská skála, kde jsme strávili, sice v dešti, ale krásný čas a připadali jsme si, jak princezna Krasomila a princ Miroslav. Jakmile jsme se od místa odpoutali a po cestě potkali hrad Trosky, jsme se projížděli krásnou lesnatou krajinou směrem k Hřensku. jeli jsme okolo Dolského mlýnu a skoro v tu chvíli se objevilo Hřensko. Dojeli jsme k hotelu Praha, kde jsme strávili celou noc. K večeru jsme se ještě procházeli po Hřensku, včetně návštěvy místní hotelové plynárny.

Ráno jsme, jak už to bývá, se sbalili a vyrazili do soutězky, zvaná Edmundova, ve které jsem byl naposledy, jako malý člobrdík a Muf ani jednou. Strašně se bála loďky 😀 . Ale těch mušek, aaaaaa…

Po krásném ránu jsme se chtěli vydat na Pravčickou bránu, avšak po srážce s blbcem (úředním v zeleném), se mám nechtělo. Vydali jsme se tedy směr Praha, ale přes Německo s odbočkou na Teplice. Velká změna, opravdu. Vesničky jak z pohádky a krajina, krása. Hřensko musí být německé, v podstatě to bylo od roku 38 sudetské město. No nechme raději být té historie, nebo mě staršíci ukamenují…

Kousek mezi Ústí n/L a Teplicemi se dědinka, kde podle legendy Přemysl Oráč se vyskytl. Stadice. Krásné místo. Udělejte si někdy čas a když pojedete kolem, sjeďte si do dědinky.

K večeru jsme dojeli do Prahy. Do penziónu, rušná ulice, ale okna do dvorku, což znamenalo klid. A krásný pokoj. A wellness 😀 . Nesmím zapomenou, že jsme si zašli na večeři do místní rybí restaurace Rodr, ale né na ryby, nýbrž jen na saláty. Já si dal Carpaccio z červené řepy a Muf Chef salátek.

Ráno jsme pelášili tramvaječkou pod hrad, abychom stihli procházku pro hradě, kterou jsme v dubnu opomněli. Koupili jsme si lístek a už jsme si to mašírovali do chrámu Sv. Víta, do baziliky Sv. Jiřího a nebo do Zlaté uličky. Po krásné procházce hradem, jsme si zajeli metrem ke Staromáku, kde jsem si dali dobrou jogurtovu zmrzku. Pražáci asi vědí, že se jedná o obchoďák Paladium, či tak nějak. Prošli jsme Staromáček směrem ke Karlovu Mostu a Staroměstké věži, ze které je krásný výhled na hrad. Prošli jsme si karlův most a tu na jeho konci jsem si vzpomněl na jedno muzeum, které sice není pro kdekoho, ale mě, který má rád film a jeho triky, je to skoro modla. Ano, muzeum Karla Zemana. Nevím pak, jak nás to mohlo napadnou, jsme se šli proplout lodí po Vltavě… Takový klídeček to byl. A večer??? Večer Wellnessss… Hurá.

Ráno se nám moc nechtělo domů, tak co jako, že. Zase něco pro mě. Mufa brali všechny čerti, jak křížkovala prstama, abychom do toho muzea nešli. Nic nepomohlo. Nic… Muzem DPMP. Však mrkněte…

A potom?? Cesta domů konaná přes D1 – NIKDY…

PS: Více fotografii naleznete ve ZDE.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *