Obličejová maska, nebo jaká?

Článek je přiřazen k tématu týdne „Maska“.

To je zase den. Začalo být slunečno, pes má tzv. opratě až na zem, když vidí nějaký pamlsek, nebo dokonce, nedej bože, mu začíná být vedro. Právě jsem se vracel z hradu, do „mého“ skromného bytečku, kde bydlím s osobou, která se rozhodla žít se mnou. Včera si koupila nějakou masku na obličej, či co, tak že si ji nahodí. Tož nahodila…

Otevírám dveře od skromného 2+kk zámku a právě přilétává náš zlaťák hafíkovitý s tím, že máme cizí osobu v bytě. Je jasné, že mě to jeho hafíkovytí zaujalo a šel jsem se na tu cizí osobu mrknou. Naštěstí žádná cizí člověčina se nekonala, protože se jednalo o mou drahou, nejdražší polovičku. Někdo by s humorem dodal, že polovičky mohou být předražené, ale jak si kdo ustele, tak si i lehne. No ale to jsem odbočil.

No co se nestalo. Prostě moje drahá polovička seděla na gauči a měla cosi černého na obličeji. Nejdříve mě napadla vyrážka, ale naštěstí jsem tuto narážku hned spolkl, protože vím, kam by pak diskuze vedla a stalo by se to, co se stává mužům. No že se prachsprostě do toho tak zamotají, že s nevinného slova se stane slovo, které je na zabití nejen muže, ale někdy i drahé polovičky.

„Copak to máš, lásko, že i náš trotlík mi oznámil, že už ti nestačí být krásná, ale překrásná??“

Poslední věta před smrtí se naštěstí nekonala, takže se moje drahá křečovitě usmála a řekla: „Masku, dupko.“

Hm, pomyslel jsem si. Masku. Jako Mayskou, Egyptskou a nebo maškarní?? No ta možná a je fakt, že bych ji na plese nepoznal, ale pátral jsem dál.

„Jakou masku?“.

„Na obličej.“

„Hm a co to má jako dělat??“

„Vyrovnávat vrásky, zlepšovat pleť a jiné věci“

A tím to zhaslo. Bylo mi jasné, že se budu bát ji nechávat doma samotnou. Náhodou si pozve instalatéra, kterého momentálně nepotřebujeme a já budu v práci. Pracák by to zjistil, ale naše výdaje by to zjistily také. Tak co?

Můj malý mozeček (ano, i muži mají malý mozeček, nejen pejsci) to pobral a řekl si, třeba to bude dobré a ta maska je opravdu jen ze zdravotního důvodu…

No a jaké z toho plyne ponaučení?

Nevěř žádné masce na obličeji tvé přítelkyně. Nemusí to být ona.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *